Záznam chatu s Milanem Šťovíčkem na serveru Věcí veřejných

Otázka

19.04.2010 22:56 | vložil: Roman Šemík

Dobrý den, jak nahlížíte na možnost prolomení limitů pro těžbu uhlí pod Krušnými horami?

Odpověď

22.04.2010 10:08 | vložil: Milan Šťovíček

Jsem proti prolomení těžebních limitů. Nelze přece stale stavět zájmy vlastníků těžařské společnosti nad zdraví zdejších lidí a prosperitu našeho kraje. Jaké jsou důsledky hospodaření, ve kterém obce ustupovaly těžbě všichni víme – nejvyšší nezaměstnanost a problémy strukturálně postiženého regionu, vážné sociální problémy, nejnižší vzdělanost a nejhorší zdravotní stav, pověst kraje s nejhorším životním prostředím. Řekněte mi, který normálně uvažující člověk by v tom chtěl pokračovat? Budoucností tohoto kraje jsou zdraví a chytří lidé, ne jeho brutální drancování.

Otázka

21.04.2010 08:08 | vložil: Václav Zukal

Čím se hodlám v Poslanecké sněmovně ČR zabývat Říkáte:“Chci hájit zájmy občanů Ústeckého kraje… Zastávám názor transparentnosti zadávání veřejných zakázek. Rád bych se podílel na zlepšení systému vzdělávání v ČR.“ Dle životopisu máte velké zkušenosti s výchovou, můžete mi říci, kde vidíte zásadní problém ve výchově dětí a mládeže? Co byste chtěl udělat nejdříve, pokud byste se stal ministrem školství?

Odpověď

22.04.2010 10:18 | vložil: Milan Šťovíček

Variantu, že bych byl ministrem školství nepovažuji v tuto chvíli za pravděpodobnou. Nicméně nová sněmovna by měla co nejrychleji zastavit realizaci nových státních maturit, na jejichž přípravu se už teď zbytečně vyplýtvaly stovky miliónů korun. Připravované spuštění státních maturit je natolik složité a špatně připravené, že v žádném případě nemůže přinést očekávané výsledky. Navíc ani neodpovídá připravenosti našich škol. Je potřeba rozlišit výchovu a vzdělávání. Ve výchově rozhodně hraje dominantní roli rodina, tam se vytváří základní hodnoty a názory dětí. Škola může kvalitně vzdělávat pouze za předpokladu, že bude mít dostatek kvalifikovaných a odpovídajícím způsobem ohodnocených kantorů.

Otázka

22.04.2010 09:48 | vložil: Andrea Vostráková

Dobrý den, líbilo se mi vaše včerejší vystoupení. Zajímalo by mě, co vidíte jako prioritu v Ústeckém kraji.Děkuji

Odpověď

22.04.2010 10:23 | vložil: Milan Šťovíček

Za zásadní považuji zastavit devastaci krajiny i lidí, zlepšit životní prostředí, podpořit malé a střední podnikání, jak v průmyslové části kraje, tak v zemědělských a horských lokalitách. Právě tam je skryt největší počet nových pracovních míst. Nelze také zapomenout na vzdělávání všech věkových kategorií, protože v našem kraji platí více nežli jinde, že potřebujeme především zdravé a chytré lidi.

Otázka

22.04.2010 08:19 | vložil: Vladimír Paulík

Jak se díváte na nesmyslné neviditelné tlačení obcí do zadluženosti pomocí čerpání evropských financí. Malá obec podá žádost .Schváleno za podmínky 20 % vlastních zdrojů. Rozpočet obce malý a musí si pořídit úvěr. Po roce 2013 bude zadluženo neúměrně mnoho obcí.

Odpověď

22.04.2010 10:25 | vložil: Milan Šťovíček

Děkuji za tuto otázku, hovoříte mi z duše. Je to cesta do pekel a bohužel se v tom pekle budou smažit naše děti. Navíc je více než zřejmé, že tímto přerozdělováním vytváření obrovský prostor pro korupci.

Otázka

22.04.2010 10:01 | vložil: Katarína Kurucová

Dobrý den, opravdu si myslíte, že se povede v této zemi odtrsnit korupci ve státních zakázkách???? Mám pocit, že je tím prorostlá celeá generace? To ji chcete odstranit???

Odpověď

22.04.2010 10:26 | vložil: Milan Šťovíček

Vždycky to bude záležet jenom na nás. A je třeba si uvědomit, že za nás tento problém nikdo nevyřeší. Recept je v podstatě jednoduchý, odstraňme přerozdělování veřejných prostředků, od Bruselu počínaje po poslední vesnici konče, a zlikvidujeme tak prostor pro korupční chování. Vím, že realita bude složitější, ale jdu do sněmovny s pevným odhodláním bojovat proti korupci na všech frontách.

Otázka

22.04.2010 10:02 | vložil: Jana Spálená

Dobrý den, ve včerejších OVM jste mluvil o snižování cen elektrické energie,zajímalo by mě, jak byste toho chtěl docílit. Děkuji za odpověď a držím Vám a VV palce!

Odpověď

22.04.2010 10:31 | vložil: Milan Šťovíček

Cesta je jednoznačně v liberalizaci trhu s energiemi. Dokud bude existovat jediný monopol, bude mít vždy tendence diktovat nám ceny. Dalším řešením je výrazné snížení energetické náročnosti našeho státu na všech úrovních. To také budu prosazovat do Státní energetické koncepce.

Otázka

22.04.2010 10:05 | vložil: Tomáš Řezáč

Dobrý den, jste pro referendum o ukončení těžby uhlí v ústeckém kraji ?Děkuji za odpověď.

Odpověď

22.04.2010 10:36 | vložil: Milan Šťovíček

Jsem především pro ochranu ohrožených obcí v důsledku těžby a zásadně nesouhlasím s jakoukoliv možností vyvlastňování soukromých majetků či majetku obcí pro pokračování těžby. V Horním Jiřetíně i Litvínově se lidé v referendech vyjádřili jasně a jednoznačně proti pokračování těžby. Z průzkumu veřejného mínění je také zřejmé, že tento názor by v referendu podpořila také většina obyvatel Ústeckého kraje.

Otázka

22.04.2010 10:10 | vložil: Josef Vašíček

Dobrý den, nejprve bych Vám rád pochválil Vaše včerejší vystoupení, byl jste věcný a vaše názory se mi líbily. Chtěl bych se zeptat, jakým způsobem byste řešil vysokou nezaměstnanost v kraji.Děkuji.

Odpověď

22.04.2010 10:39 | vložil: Milan Šťovíček

Náš kraj má obrovské rezervy v drobném a střední podnikání především v oblasti služeb, zemědělství, lesnictví a cestovního ruchu. A pak je také potřeba vzdělávat lidi bez rozdílu věku. Protože vzdělaný a šikovný člověk si najde práci daleko snáz, než ten co nic neví a neumí.

Otázka

22.04.2010 10:14 | vložil: Kamil Zelený

Dobrý den, ve svém profilu píšete, že byste chtěl zlepšit systém vzdělávání, mohl byste mi prosím napsat, jak byste ho chtěl zlepšit.Děkuji a přeji pěkný den.

Odpověď

22.04.2010 10:43 | vložil: Milan Šťovíček

Především je nutné redukovat rozsah informací, které valíme na žáky na základní a střední škole. Jim potom chybí prostor, aby zvládli základy bez kterých se v dalším vzdělávání neobejdou. Bude také nutné zrovnoprávnit školy bez rozdílu zřizovatele. O svém odmítavém názoru na stávající způsob startu státních maturit jsem psal již výše.

Otázka

22.04.2010 10:38 | vložil: Jana Spálená

Nebojíte se, že Vám bude předhazováno členství v ODS?

Odpověď

22.04.2010 10:47 | vložil: Milan Šťovíček

Ne, protože i v ODS jsem prosazoval stejné principy jako například transparentní zadávání veřejných zakázek, zachování těžebních limitů, podpora vzdělávání, boj proti zneužívání sociálních dávek a nulovou toleranci těm, kteří porušují veřejný pořádek a zákony.

Otázka

22.04.2010 10:38 | vložil: Roman Šemík

Zdá se, že se stavem krajiny souvisí i stav lidí v ní žíjící. Proč se objevila 4 bílá místa na volební kandidátce ve Vašem kraji? Jak byli kandidáti vybíráni a kde podle Vás došlo k chybám při sestavování vhodných kandidátů?

Odpověď

22.04.2010 11:19 | vložil: Milan Šťovíček

Samotného mne tato chyba překvapila a mrzí. Chyba nenastala na straně kandidátů, kandidáti byli vybíráni zodpovědně. I za těmi vyškrtnutými si stále stojíme a doufáme, že s nimi můžeme počítat v komunálních volbách. Proti vyškrtnutí Krajským úřadem jsme se odvolali ke Krajskému soudu. Došlo zřejmě k chybě v komunikaci mezi stranou a Krajským úřadem. Tuto chybu se nyní snažíme společně napravit.

2 reakce(í) na "Záznam chatu s Milanem Šťovíčkem na serveru Věcí veřejných"

  1. Dobrý den,
    zajímal by mne Váš komentář k dění v ústeckém klubu VV, zatím jsem obeslal všechny důležité lidi, odpovědi jsem se ale nedočkal. Klub je zrušen, předseda odvolán a komunální volby se blíží. Jako by nikoho nezajímal potenciál cca 6.000 voličů!

  2. Milý Milane,

    s Tvými slovy o zdraví lidí mohu jen souhlasit, pokud by za tímto konstatováním byla snaha o jeho zlepšení. Bohužel mohu dokladovat dvouletou korespondencí se všemi možnými i nemožnými subjekty, že zdraví je to poslední, co kohokoli zajímá. Velice bych přivítal jakéhokoli spojence v tomto dosud marném boji. HJ je tragický případ do nebe volající ignorace, proto za jeho záchranu má smysl bojovat, jen pokud se zde životní podmínky zlepší na alespoň snesitelnou úroveň. Stávající politické subjekty jsou jen advokáty tohoto neúnosného stavu.

Chcete napsat svůj komentář?

Váš e-mail nebude nikdy uveřejněn ani sdílen.
Vyžadovaná pole jsou označena *