Vyjádření starosty Litvínova

Starosta Litvínova a poslanec parlamentu Milan Šťovíček důrazně odmítá trestní oznámení, které na jeho osobu bylo údajně podáno v souvislosti s dovozem a skládkování ostravských kalů. Jak již v minulosti opakovaně uvedl, rozhodoval v této záležitosti Krajský úřad Ústeckého kraje a město nemělo žádné právní prostředky se proti tomuto rozhodnutí postavit.

Zastupitelstvo města přijalo k problematice dovozu, skládkování a následného spalovaní kalů z Ostravy jednoznačné usnesení a tato usnesení jsou plněna. Za chybu považuje starosta města především zrušení Odboru životního prostředí v Litvínově, k němuž došlo v minulém volebním období. Dále také skutečnost, že řízení nebylo vedeno v režimu podstatné změny integrovaného povolení, což by umožnilo podstatně širší informování veřejnosti včetně včasného předložení úplných a objektivních informací o celé problematice likvidace ostravských kalů.

Využívání trestních oznámení pro politický boj Milan Šťovíček vždy zásadně odmítal jako nízký a ubohý pokus o diskreditaci politických soupeřů, a jako takový ho zásadně odsuzuje.

V Litvínově, 26. Ledna 2012

Jedna reakce na "Vyjádření starosty Litvínova"

  1. Pan Šťovíček je ten člověk, který spolu s Vlastimilem Doležalem doslatli město Litvínov na kolena. Poloprázdné panelové domy je jen vizitka jejich práce. A trestní oznámení na takové lidi je je zbytečný čas. Tunelují a diplomaticky rozkrádají majetek obce.

Chcete napsat svůj komentář?

Váš e-mail nebude nikdy uveřejněn ani sdílen.
Vyžadovaná pole jsou označena *