Prezidenta vidím v osobě Karla Schwarzenberga

Prezidentem by měla být výrazná osobnost s jasně čitelnými postoji a názory. Mezi kandidáty vidím dvě osobnosti, které splňují mé představy o hlavě státu a mají dostatečné politické zkušenosti. Jsou jimi místopředseda senátu Přemysl Sobotka a ministr zahraničí Karel Schwarzenberg.

Karla Schwarzenberga mám možnost sledovat hodně zblízka v Parlamentu. Můj vztah k němu se vyvíjel postupně tak, jak jsem měl možnost vnímat jeho vystoupení na půdě sněmovny i jinde. Velmi na mne zapůsobil například při svém projevu na francouzské ambasádě při příležitosti výročí pádu Bastily 14. července. Hovořil jasně, srozumitelně a přímočaře. Zároveň však bez obvyklých klišé a nic neříkajících frází.

Jako občané jsme přímou volbou prezidenta republiky získali významné právo, ale spolu s ním také velikou zodpovědnost za budoucí vývoj České republiky, za to, kdo nás bude reprezentovat v následujících letech. Potřebujeme prezidenta s pevnými postoji, se schopností potřebného nadhledu, s přirozenou autoritou a respektem doma i v zahraničí, prezidenta, kterému nechybí vtip ani rozvaha. Já takového prezidenta vidím v osobě Karla Schwarzenberga.

.

Mgr. Milan Šťovíček

Starosta města a poslanec Parlamentu ČR

Litvínov, 5.1.2013

.

Jedna reakce na "Prezidenta vidím v osobě Karla Schwarzenberga"

  1. Jen nevím pro jste kandidoval za vv když jste stále zarytý pravičák a neznalec dějin tohoto státu.

Chcete napsat svůj komentář?

Váš e-mail nebude nikdy uveřejněn ani sdílen.
Vyžadovaná pole jsou označena *