Prohlášení ke spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí

Do poslanecké sněmovny Parlamentu jsem v roce vstupoval s několika konkrétními cíly – zachování těžebních limitů a jejich legislativní zajištění, ochrana soukromého i obecního majetku před vyvlastněním z důvodu těžby, průhledné veřejné zakázky, přímá volba prezidenta, nulová tolerance pro zneužívání sociálních dávek, zastavení zadlužování veřejných rozpočtů, ochrana přírody a snižování energetické náročnosti našeho hospodářství. Tyto cíle se podařilo včlenit nejen do koaliční dohody, ale také do Programového prohlášení vlády a velkou část se již podařilo v Parlamentu prosadit.
.
Vždy při své činnosti ctím týmovou práci a při svém nuceném odchodu z klubu Věcí veřejných jsem deklaroval, že na půdě Parlamentu budu i nadále hledat podporu pro naplnění cílů, na základě nichž jsem byl zvolen.  Uvítal jsem proto zásadní shodu s předsedou hnutí Starostové a nezávislí v prioritách prosazování principů trvale udržitelného rozvoje při rozhodování o Státní surovinové politice ČR, Státní energetické koncepci i v dalších strategických dokumentech státu, krajů i obcí, zachování územně ekologických limitů těžby uhlí, nepřijatelnosti možnosti  vyvlastnění  a  dalšího omezování vlastnických práv majitelů nemovitostí v dobývacích prostorech či nutnosti podstatného zvýšení spodní hranice úhrady z vydobytého nerostu,  zejména u strategických surovin.
.
Jako starostovi města jsou mi také blízké programové cíle hnutí STAN, které chápe výkon veřejných funkcí jako službu občanům, klade důraz na svobodu a odpovědnost jednotlivce, prosazuje obnovu demokratických hodnot právního státu, omezení byrokracie, nedotknutelnost soukromého vlastnictví, ochranu životního prostředí pro zachování budoucím generacím a ochranu tradic a základních morálních zásad.
.
Z uvedených důvodů jsem se rozhodl spojit při své práci v poslanecké sněmovně své síly s hnutím Starostové a nezávislí při prosazování uvedených programových cílů a priorit.
.
.
Litvínov, 7.4.2013
Mgr. Milan Šťovíček
starosta města Litvínova a poslanec Parlamentu ČR

Jedna reakce na "Prohlášení ke spolupráci s hnutím Starostové a nezávislí"

  1. Jak trapné

Chcete napsat svůj komentář?

Váš e-mail nebude nikdy uveřejněn ani sdílen.
Vyžadovaná pole jsou označena *