Profil

Milan ŠťovíčekDatum narození: 27. 1. 1958

Region: Ústecký kraj

Politická příslušnost: nestraník

Kdo jsem

Narodil jsem se 27.1. 1958 a nepřetržitě žiji v Litvínově. Jsem ženatý, mám tři děti.

Po studiu na gymnáziu jsem pracoval v Okresním muzeu jako zoolog a následně vystudoval Pedagogickou fakultu v Hradci Králové obor biologie – pedagogika.

Začal jsem učit na ZŠ v Meziboří u Litvínova a na stejné škole jsem se stal v roce 1990 ředitelem. Poté jsem zastával funkci ředitele na Střední odborné škole pro ochranu a obnovu životního prostředí, Schole Humanitas. V roce 2003 jsem byl zvolen místostarostou a po dalších komunálních volbách starostou města. V březnu roku 2009 jsem byl po puči organizovaném mými spolustraníky z ODS z funkce starosty odvolán. Vrátil jsem se na místo ředitele Scholy Humanitas.

Ve veřejném životě se pohybuji nepřetržitě od roku 1994, kdy jsem kandidoval do zastupitelstva města nejdříve jako nezávislý kandidát potom jako člen ODS. Pravidelně jsem získával velký počet hlasů a pracoval jako zastupitel, později i na uvolněných funkcích. Po událostech v ODS v Litvínově, ale i centru, jsem se rozhodl v říjnu 2009 rezignovat na všechny své funkce v ODS. Nebyl jsem spokojen ani se situací, ani s vývojem této strany, proto jsem oznámil ukončení členství.

Z veřejného života jsem však neodešel a mandát zastupitele města jsem si ponechal. Cítím velkou podporu občanů města a tak se chci komunální politice věnovat i v budoucnu.

Volné chvíle trávím s rodinou a pracuji na našem malém hospodářství, pokud čas dovolí, věnuji se ornitologii.

Jsem jeden ze zakládajících členů Rotary klubu Most, kde mám na starost službu mládeži.

Proč jsem se rozhodl vstoupit do politického života

Do komunální politiky jsem vstoupil v roce 1994. Od té doby nepřetržitě pracuji v zastupitelstvu města Litvínov. Chci tu žít se svou rodinou i nadále, proto mně není lhostejný osud tohoto regionu a rád budu hájit zájmy zdejších lidí.

Co považuji za zásadní pro svůj kraj

Fungující ústřední orgány. Politiku chápu jako službu veřejnosti a politik musí být zodpovědný svým voličům.